Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Regulaminem oraz Polityką Prywatności. 

 

 

14:00-19:00

14:00-20:00

15:00-20:00

08:30-19:00

10:00-18:30

10:00-15:00

DNI I GODZINY PRACY:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

SZYBKI KONTAKT

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

Al. Jana Pawła II 60 ( przy BTB)

05-250 Radzymin

 

22 786 68 58

579 656 920

kontakt@stomatologia-radzymin.pl

Copryright 2020 | Stomatologia Radzymin I Wszelkie prawa zastrzeżone - create by Mainet

Odbudowa zębów z wykorzystaniem implantów u naszych pacjentów:

Przed

Po

Po

Przed

Odbudowa zębów

z wykorzystaniem implantów

u naszych pacjentów:

Rozwiązanie tradycyjne czy implant

 

W porównaniu do metod konwencjonalnych, implanty stanowią rozwiązanie długoczasowe.

W przeciwieństwie do mostów tradycyjnych, nie trzeba szlifować sąsiednich zębów. Ponadto, implant wszczepiony w kość zapobiega jej resorpcji, co jest gwarancją utrzymania pozostałych zębów.

W porównaniu do protez szkieletowych, implanty są rozwiązaniem bardziej zachowawczym. Nie ma konieczności szlifowania zębów naturalnych, aby uzyskać miejsce do podparcia protezy – zmniejsza się tym samym ryzyko późniejszego leczenia tych zębów.

Im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym większa szansa na zahamowanie procesu zaniku kości i mniejsze prawdopodobieństwo utraty kolejnych zębów.

Poprawa utrzymania protezy ruchomej

 

Protezy ruchome pozwalają szybko rozwiązać problem estetyczny spowodowany utratą zębów, jednak ich użytkowaniu towarzyszy duży dyskomfort: utrata smaku, trudności z żuciem, utrata czucia temperatury, odleżyny… Co więcej, przy dużym zaniku kości (szczególnie w żuchwie) proteza nie trzyma się pewnie podłoża. Prowadzi to często do stresu, utraty pewności siebie, obawy przed uśmiechaniem się, a nawet mówieniem.

Dzięki implantom stomatologicznym można te problemy rozwiązać.

W zależności od sytuacji i możliwości finansowych, można wybrać taki plan leczenia, którego efektem będzie poprawa komfortu i utrzymania protezy podczas jedzenia, mówienia i uśmiechania się.

Proteza oparta na implantach pozwala odzyskać radość życia! Powraca przyjemność z jedzenia, poprawie ulega żucie i trawienie, zdrowie ogólne, wygląd (dzięki lepszemu podparciu wargi), a także wymowa.

 

Zastąpienie rozchwianych zębów

 

Choroba przyzębia objawia się zapaleniem, które w stanach najbardziej zaawansowanych prowadzi do ruchomości zębów, a potem do ich utraty.Dzięki temu, że implanty są idealnie dopasowane, a wrażenie czynności żucia jest porównywalne do zębów naturalnych, uśmiech odzyskuje młody wygląd. Zabiegi odbudowujące kość (najczęściej wykonywane w gabinetach stomatologicznych przez lekarzy implantologów) umożliwiają wszczepienie implantów w wielu różnych przypadkach, pozwalając pacjentom odzyskać pewność siebie i radość życia.

Odbudowa braku jednego lub kilku zębów

 

Najwcześniej dochodzi do utraty zębów trzonowych. Mniej widoczne, nie stanowią problemu estetycznego, dlatego pacjenci często przyzwyczają się do funkcjonowania bez nich.

Zęby funkcjonują w jamie ustnej jako całość, dlatego kiedy brakuje kilku z nich, pojawia się ryzyko zaburzenia równowagi okluzyjnej: przechylenia i przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych oraz istotny zanik kości. Może to utrudniać higienę jamy ustnej, czynność żucia i prowadzić do utraty kolejnych zębów.

Odbudowa protetyczna na implantach jako alternatywa dla mostów lub protez ruchomych jest rozwiązaniem trwałym i długoczasowym,

a przywracając równowagę w jamie ustnej, pozwala na zachowanie pozostałych zębów.

Zastąpienie przypadkowo utraconego zęba

 

Złamanie zęba często kończy się ekstrakcją korzenia, co uniemożliwia odbudowę zachowawczą. Utrata przednich zębów stanowi problem funkcjonalny i estetyczny, który wymaga szybkiego i trwałego rozwiązania.Implant wszczepiony natychmiast po ekstrakcji to rozwiązanie pewne, skuteczne i dające zadowalające efekty w krótkim czasie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych mostów, opcja ta jest mniej inwazyjna, nie ma bowiem potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Zachowana jest także tkanka kostna, która w przeciwnym wypadku uległaby zanikowi.

Sprawdzone rozwiązanie

 

 • biokompatybilne elementy wykonane z tytanu klasy medycznej,

 • powierzchnia ułatwiająca osteointegrację,

 • łączniki sprawdzone pod względem wytrzymałości mechanicznej,

 • produkty testowane klinicznie i oznaczone znakiem CE,

 • sprawdzony protokół postępowania.

Rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb

 

 • odbudowa protetyczna idealnie dopasowana do naturalnego uśmiechu,

 • różne możliwości leczenia w zależności od liczby brakujących zębów,

 • elementy protetyczne i odbudowa dostosowane do wyglądu pozostałych zębów,

 • alternatywa, która chroni przed zanikiem kości i utratą pozostałych zębów

Ile to kosztuje ?

 

Koszt leczenia zależy od liczby implantów niezbędnych do utrzymania elementów protetycznych oraz od możliwości finansowych pacjenta. Liczba implantów jest zwykle mniejsza niż liczba brakujących zębów.

Duże znaczenie ma czas, jaki upłynął od momentu utraty zęba do chwili rozpoczęcia leczenia – od tego zależy, jakie procedury chirurgiczne będą niezbędne i jaki będzie ostateczny koszt leczenia. Zbyt długa zwłoka skutkuje zanikiem tkanki kostnej, co może utrudnić albo uniemożliwić implantację. W takich przypadkach konieczne może być odbudowanie kości. Techniki rekonstrukcji kości są obecnie powszechnie znane, stosowane i bezpieczne.

Uzyskanie idealnej estetyki i funkcji wymaga niekiedy zastosowania skomplikowanych technik chirurgicznych. Wszystkie dodatkowe zabiegi chirurgiczne lub protetyczne powodują wzrost kosztów leczenia.

Koszt zabiegu zawsze określany jest indywidualnie – w zależności od istniejących warunków anatomicznych, zakresu zabiegu, oczekiwań pacjenta, zastosowanych materiałów i wielu innych czynników. W każdym przypadku, po wstępnej diagnostyce i konsultacji, lekarz dentysta przedstawia pacjentowi możliwości leczenia, plan i indywidualny kosztorys.

Różne możliwości leczenia

 

 • zastąpienie jednego lub kilku zębów,

 • poprawa utrzymania i stabilności protezy całkowitej,

 • przywrócenie prawidłowej funkcji żucia,

 • odzyskanie uśmiechu i pewności siebie.

IMPLANTY

Co to jest implant ?

 

 • implant to śruba wszczepiana w kość szczęki lub żuchwy, zastępująca naturalny korzeń utraconego zęba,

 • zabieg implantacji przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym w znieczuleniu miejscowym,

 • implant to sprawdzone rozwiązanie – 95% przypadków kończy się powodzeniem,

 • zabieg jest bezbolesny, a po nim, przez kilka godzin, pacjent może odczuwać niewielkie dolegliwości bólowe lub dyskomfort,

 • implant i odbudowany na nim ząb spełniają te same funkcje co ząb naturalny, a podczas żucia nie odczuwa się praktycznie żadnej różnicy.